Швидше за все, думка про життя за містом хоча б раз відвідувала будь-якого жителя мегаполісу, стомленого навколишніми шумом і метушнею. Чисте повітря, тиша, близькість до природи - все це створює навколо заміської нерухомості певний романтичний ореол, який часто є причиною того, що купівля будинку відбувається емоційно. Подібний підхід є в корені невірним, адже придбання будь-якої нерухомості - це серйозний і відповідальний крок, для успішності якого необхідно враховувати безліч чинників. Тільки в цьому випадку котедж буде для свого власника джерелом радості, а не проблем.
На думку експертів, найбільш прогресивним видом заміської нерухомості є централізовані котеджні містечка з облаштованою забудовником інфраструктурою, а тому саме на такі варіанти варто звертати увагу в першу чергу. На щастя, на ринку нерухомості представлено досить багато компаній, що займаються продажем котеджів і таунхаусів в Київській області. Головне для людини, яка хоче купити котедж за містом - чітко визначитися, що саме він хоче отримати. До процесу вибору слід підходити виключно раціонально, не дозволяючи емоціям взяти гору. Вибір заміської нерухомості, будь то котедж, таунхаус або дуплекс - відповідальна справа, і поспіх в ньому недоречний. Насамперед необхідно чітко усвідомити, що переїзд за місто - це серйозний крок, і проживання у власному будинку накладає на власника додаткові турботи і обов'язки. На жаль, багато людей про це заздалегідь не замислюються, і не враховують, що в комплект до котеджу найчастіше йде і прилегла земельна ділянка, за якою необхідно доглядати, як мінімум - регулярно підстригати траву. Якщо така перспектива не лякає - можна переходити до підбору підходящого котеджного містечка.
В першу чергу варто визначитися, який саме будинок найкраще задовольнить потреби покупця, і зробити вибір між котеджем, таунхаусом або дуплексом. Класичний котедж дає своєму власникові найбільший рівень приватності за рахунок власної ділянки, що оточена парканом. Дуплекс відрізняється від звичайного котеджу тим, що розрахований на дві сім'ї. Фактично, це будинок, розділений на дві автономні квартири, кожна зі своїм входом, гаражем, і ділянкою землі. Таунхаус ж - це будинок, що складається з окремих секцій-котеджів, числом не більше десяти, суміщених боковими стінами. Як правило, кожна секція має окремий вхід, місце для паркування, і невелику ділянку землі. Цей варіант є чимось середнім між власним заміським будинком і квартирою, і ідеально підходить для тих, хто, з якихось причин, не вважає покупку окремого котеджу можливою.
Вимоги до котеджу напевно будуть різні для кожного покупця, але на деякі пункти слід звернути увагу в будь-якому випадку. В першу чергу слід визначитися, на якій відстані від міста повинне знаходитися котеджне селище. Зазвичай, ціни на котеджі тим менше, чим більша відстань до Києва, але в прагненні заощадити не слід забувати про те, що в місто їздити доведеться в будь-якому випадку. Крім того, бажано, щоб потрібні інфраструктурні об'єкти, такі як магазин, поліклініка або школа, знаходилися в зоні досяжності. Ще один момент, який часто недооцінюють - наявність поблизу зупинок громадського транспорту. Жоден автомобіль не застрахований від поломок, і якщо це станеться раптово - обов'язково виникне питання про те, як дістатися до «цивілізації».
Вибравши декілька підходящих на перший погляд варіантів, варто ознайомитися з інформацією про те, хто ж хоче продати вам котедж або таунхаус. На території Київської області діє багато забудовників, не всі з яких є однаково добросовісними, а тому варто уважно вивчити наявні про них відомості. Чи давно компанія працює на цьому ринку, скільки проектів вже було ними виконано - навіть зовнішній вигляд сайту компанії може грати роль в прийнятті рішення. Наступним етапом має стати телефонна розмова з відділом продажу фірми-забудовника, в процесі якого необхідно поставити менеджеру всі запитання щодо інфраструктури котеджного містечка, технологій будівництва, наявності керуючої компанії, охорони, умов покупки і інших важливих для покупця моментів. Не варто соромитися, боятися здатися занадто настирливим, або справити погане враження - покупець має повне право на скрупульозність.
Якщо телефонна розмова пройшла успішно, можна переходити до наступного етапу, і особисто оглянути територію котеджного містечка. Таку послугу надають практично всі забудовники, до того ж потенційного клієнта повинен супроводжувати представник фірми,що здатнен провести екскурсію по об'єкту. Вважається, що найкращий час для відвідування припадає на кінець зими і початок весни, коли є можливість побачити, наскільки добре справляється дощова каналізація, чи не буде підтоплювати ділянку, і наскільки добре організована робота забудовника. Під час екскурсії необхідно ще раз проговорити всі питання, що вас цікавлять, і обов'язково оглянути інфраструктуру особисто. Роздивитися електричні комунікації, дізнатися, як організована система водопостачання, і чи планується централізоване очищення, перевірити якість доріг, відповідність заявлених у проекті громадських територій реальному стану справ. Питання газопостачання, наявність і якість охорони, наявність єдиної архітектурної концепції котеджного містечка - всі ці питання не можна залишати без уваги. Звичайно, важливо оглянути самі будинки, дізнатися, які матеріали використовувалися при будівництві, за якою технологією проводилося утеплення - покупець повинен мати повну інформацію для прийняття рішення. Плануючи покупку заміського будинку, обов'язково потрібно провести і юридичну експертизу наявних у забудовника документів на котеджне містечко, і пропонованого ними договору купівлі-продажу. Для цього краще залучити професійного юриста, це дозволить мати впевненість, що все гаразд. Головне ж, про що потрібно пам'ятати - операції з продажу котеджів не терплять поспіху і несерйозності. Для того, щоб зробити правильний вибір, необхідно відвідати не один котеджне містечко, і уважно вивчити всі нюанси, тільки в такому випадку купівля гарантовано принесе своєму новому власнику тільки позитивні емоції.